Jak dbać o biżuterię

 • Biżuteria dostępna w Sklepie carollacome.pl najczęściej nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ wykonana jest z wysokiej jakości metali nierdzewnych. 
 • Do odświeżenia biżuterii wystarczy woda i miękka ściereczka (najlepiej z mikrofibry). Dozwolona, choć niezbyt powszechna w warunkach domowych, jest myjka ultradźwiękowa, która czyni proces czyszczenia łatwym i szybkim, nie pozostawiając przy tym żadnych niedoczyszczonych miejsc.   
 • Biżuterię po wyczyszczeniu należy dobrze osuszyć.
 • Dużej ostrożności podczas pielęgnacji wymagają modele z dodatkiem ozdób (tj. kryształy, cyrkonie, różnego rodzaju masy, emalie, zawieszki), które w kontakcie w wodą mogą odpaść.
 • Biżuteria, mimo iż imponuje wytrzymałością, trwałością i pięknem, nie jest w 100% niezniszczalna i niezmienna (nawet najszlachetniejsze metale świata tj. złoto, srebro, platyna ulegają upływowi czasu). Chcąc jak najdłużej cieszyć się swoją biżuterią należy:
  - unikać kontaktu z wodą chlorowaną, termalną i morską, która działa szkodliwie na metal (może powodować matowienie i przebarwienia),
  - unikać styczności ze środkami chemicznymi (proszki do prania, detergenty, środki czystości) i pielęgnacyjnymi (szczególnie perfumy, dezodoranty, peelingi, balsamy, kremy itp.),
  - chronić ją przed upadkami, uderzeniami, zginaniem, rozciąganiem, zahaczeniem (najlepiej zakładać biżuterię jako ostatnią),
  - obowiązkowo zdejmować ją przed rozpoczęciem prac domowych, przed pójściem spać, przed aktywnością sportową, gdyż grozi to jej zerwaniem lub innym uszkodzeniem mechanicznym,
  - odpowiednio ją przechowywać, najlepiej z osobna, w specjalnych szkatułkach, szczelnych pudełkach lub woreczkach, które zabezpieczają przed uszkodzeniem, zakurzeniem i przebarwieniami.
 • Optymalnym środowiskiem dla biżuterii będą pomieszczenia suche i nienasłonecznione (nie parapet ani okolice okna). Miejsca o dużej wilgotności, tj. łazienka, kuchnia nie są odpowiednie, ponieważ przyspieszają procesy starzenia biżuterii. 
 • PAMIĘTAJ! Biżuteria, pomimo iż wykonana jest z wysokiej jakości metali nierdzewnych, jest przeważnie delikatna i będzie się z czasem zużywać, a niektóre miejsca, jak końcówki łańcuszków, naszyjników czy bransoletek mają prawo się wycierać od ciągłego ruchu ogniw łączących. Dlatego warto samemu co pewien czas przyjrzeć się noszonej biżuterii, by w porę wyłapać drobne zmiany i tym samym zapobiec większym stratom.  
 • PAMIĘTAJ! Szczególnej ochrony i troski wymaga również biżuteria sztuczna: wykonana z rzemieni skórzanych, sznurków jubilerskich, gumek, silikonu. Ważne jest aby unikać jej bezpośredniego kontaktu z wodą, która może wyrządzić wiele szkód lub już za pierwszym razem doprowadzić do nieodwracalnych zmian (np. pęknięcia, trwałe odkształcenia, rozwarstwienia, odklejenia, utrata właściwości elastycznych, odbarwienia). Tego typu biżuterię warto zdejmować przed każdorazowym myciem rąk, naczyń, przed kąpielą czy wejściem pod prysznic lub do sauny.
 • Zdecydowanie odradzamy wszelką próbę naprawy biżuterii przy użyciu cyny, gdyż materiał ten nie nadaje się do skutecznego i estetycznego łączenia uszkodzonych powierzchni, a dodatkowo może uniemożliwić późniejszą fachową naprawę.

 
Przejdź do strony głównej
Newsletter

ZAPISZ SIĘ I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NASZĄ OFERTĄ! Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

© CAROLLA.COME 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone.